Ubytování na lodi: 

      Kadeti jsou ubytováni ve dvou společných kajutách na přídi a musí se podílet na provozu lodi. Jsou rozděleni do hlídek, naučí se kormidlovat, tahat za lana, ale i pomáhat v kuchyni. La Grace nabízí také maximálně 12 míst pro cestující. Ti mají svou dvoulůžkovou kajutu a nemají žádné povinnosti, podobně jako v normálním hotelu. 

Cena za dvoulůžkovou kajutu je určena podle sezóny - viz. odkaz na rezervační systém níže. K ceně je nutné připočítat náklady na dopravu na loď, příspěvek na jídlo a do lodní pokladny. Pokud nebudete mít zvláštní požadavky, činí příspěvek max. 4.500Kč za týden (v Kč, nebo jiné měně viz. dohoda podle oblasti plavby). Plán plaveb na rok 2023 naleznete v našem rozpisu plaveb zde. Tam si můžete vybranou plavbu také rezervovat.

Příďová kajuta (kadetská místa)  - 8 míst   

     Ideální kajuta pro větší uzavřenou skupinu osob. Kajutu lze doporučit také až dvěma párům toužícím spát vedle sebe (s menším nárokem na soukromí), nebo párům s dítětem do 6let bez nároku na lůžko (dvě dvojlůžka uprostřed kajuty). Nevýhodou této kajuty je, že se v bouři houpe více než kajuty ve střední a zadní části lodi a samozřejmě zde naleznete méně soukromí. 

Salon (kadetská místa) - 4 místa

     Salon je ideální ubytování pro objemnější, či trochu delší postavy. Lůžko je zde 200 x 80cm. Prostor salonu ocení hlavně klaustrofobici. Často zde doporučujeme umístit největší chrápače. :-)

Salon (hamaka) - 2 hamaky

     Nejlevnější možnost účasti na plavbě je místo v hamace (námořní houpací síti). Skýtá možnost poznat pravý život námořníků v 18.stoleti. Méně dobovou (cenově stejnou) variantou je spaní na palubě. :-) (POZOR: počet těchto míst je omezen!)

Kajuta 1 a Kajuta 2

     Toto jsou nejprostornější kajuty na lodi. Oblíbená je u větších rodin či u skupiny 3 kadetů. Kajuta má možnost otevření stěny, což oceníte za plavby v létě, nebo pokud chcete kajutu a jste klaustrofobik. Největší výhodou pro dlouhány je lůžko dlouhé 225cm a pokud s partnerkou nejste zrovna hubeňouři, tak se na posteli široké 125cm nebudete muset mačkat. Zároveň se jedná o kajutu, která se nejméně houpe. Nevýhodou je méně klidu v ranních hodinách, kdy kuchař vedle chystá snídani hodinu před budíčkem. Při obsazení K1 či K2 hosty je součástí soukromé WC - Z3.

Kajuta 4, Kajuta 6 a Kajuta 7

     Tyto kajuty jsou vhodné pro 2 osoby ležící pohodlně nad sebou (jedno z lůžek je výrazně širší než druhé), nebo pár toužící po soukromí na dvojlůžku (horní postel je skládací), nebo je vhodná pro (maximálně) 3 člennou rodinu. V omezené míře se pronajímá i 3 kadetům. Součástí je společné WC vždy pro dvě kajuty. K4 má společné WC s kajutou K6, K7 společné s kapitánskou kajutou K5.

Pokud je v kajutě 3. dospělá osoba na přistýlce, počítá se s tím, že jsou všichni kadeti.