Ubytování na lodi: 

      Kadeti jsou ubytováni ve dvou společných kajutách na přídi a musí se podílet na provozu lodi. Jsou rozděleni do hlídek, naučí se kormidlovat, tahat za lana, ale i pomáhat v kuchyni. La Grace nabízí také maximálně 12 míst pro cestující. Ti mají svou dvoulůžkovou kajutu a nemají žádné povinnosti, podobně jako v normálním hotelu. 

Cena za dvoulůžkovou kajutu je určena podle sezóny - viz. odkaz na rezervační systém níže. K ceně je nutné připočítat náklady na dopravu na loď, příspěvek na jídlo a do lodní pokladny (nafta, voda, plyn). Pokud nebudete mít zvláštní požadavky, činí příspěvek max. 4.500Kč za týden (v Kč, nebo jiné měně viz. dohoda podle oblasti plavby). Plán plaveb na rok 2023 naleznete v našem rozpisu plaveb zde. Tam si můžete vybranou plavbu také rezervovat.

Příďová kajuta (kadetská místa)  - 8 míst   

     Ideální kajuta pro větší uzavřenou skupinu osob. Kajutu lze doporučit také až dvěma párům toužícím spát vedle sebe (s menším nárokem na soukromí), nebo párům s dítětem do 6let bez nároku na lůžko (dvě dvojlůžka uprostřed kajuty). Nevýhodou této kajuty je, že se v bouři houpe více než kajuty ve střední a zadní části lodi a samozřejmě zde naleznete méně soukromí. 

Salon (kadetská místa) - 4 místa

     Salon je ideální ubytování pro objemnější, či trochu delší postavy. Lůžko je zde 200 x 80cm. Prostor salonu ocení hlavně klaustrofobici. Často zde doporučujeme umístit největší chrápače. :-)

Salon (hamaka) - 2 hamaky

     Nejlevnější možnost účasti na plavbě je místo v hamace (námořní houpací síti). Skýtá možnost poznat pravý život námořníků v 18.stoleti. Méně dobovou (cenově stejnou) variantou je spaní na palubě. :-) (POZOR: počet těchto míst je omezen!)

Kajuta 1 a Kajuta 2

     Toto jsou nejprostornější kajuty na lodi. Oblíbená je u větších rodin či u skupiny 3 kadetů. Kajuta má možnost otevření stěny, což oceníte za plavby v létě, nebo pokud chcete kajutu a jste klaustrofobik. Největší výhodou pro dlouhány je lůžko dlouhé 225cm a pokud s partnerkou nejste zrovna hubeňouři, tak se na posteli široké 125cm nebudete muset mačkat. Zároveň se jedná o kajutu, která se nejméně houpe. Nevýhodou je méně klidu v ranních hodinách, kdy kuchař vedle chystá snídani hodinu před budíčkem. Při obsazení K1 či K2 hosty je součástí soukromé WC - Z3.

Kajuta 4, Kajuta 6 a Kajuta 7

     Tyto kajuty jsou vhodné pro 2 osoby ležící pohodlně nad sebou (jedno z lůžek je výrazně širší než druhé), nebo pár toužící po soukromí na dvojlůžku (horní postel je skládací), nebo je vhodná pro (maximálně) 3 člennou rodinu. V omezené míře se pronajímá i 3 kadetům. Součástí je společné WC vždy pro dvě kajuty. K4 má společné WC s kajutou K6, K7 společné s kapitánskou kajutou K5.

Pokud je v kajutě 3. dospělá osoba na přistýlce, počítá se s tím, že jsou všichni kadeti.