Historie našich posádek: 

Předem se omlouváme, jistě není možné jmenovat všechny, a tak se soustředíme hlavně na ty nejdůležitější členy naší posádky! Pokud ale stojíte o to být tu jmenován, připomeňte se prosím....

Martin Štikar

     Kvalifikace Yachtmaster ocean - A. První kapitán, který s La Grace přeplul Atlantický oceán severní cestou. Výborný jachtař a pohodář. Specialista na vody Karibského moře. Narodil se v Praze, ale žije na ostrově Dominika. Po revoluci v ČR (1998) zaměstnával Pepu Dvorského jako kapitána na své lodi Domino a Missipian.

Wojtek Zientara 

     Polský kapitán, který má za sebou několik plaveb na lodi La Grace ve Středozemním moři i Portugalské části Atlantiku. Památnou se stala jeho plavba v silné bouři z Malorky do Španělska, kde se velmi vážně poškolil přední stěžeň, ale bezpečně doplul. 

Josef "Bobeš" Hajzler

     Plavil se na La Grace v roce 2011 z Kanárských ostrovů do Karibiku. Odešel, aby žil poklidný rodinný život, ale  osud zasáhl do jeho života ošklivou autonehodou.

Jirka Pacák 

     Plavil se na La Grace necelé 2 týdny, z Francie do Španělska a v té době slavně ztroskotal s touto lodí 26.10.2012 u města Marbella. Na La Grace se již jako kapitán nikdy nevrátil. 


Bocmani:

Robin Franc

     Robin byl šikovný truhlář i tesař a díky němu vzniklo na La Grace mnoho věcí ze dřeva. Asi největším jeho dílem je fregatová záďová galerie z roku 2017. Loď i lezení Robin zvládal skvěle, ale odešel, protože jeho práce byla hlavně práce s lidmi a ta pro něho i jeho okolí nebyla vždycky snadná.

Jan Tůma (1969) 

     Na La Grace se plavil od roku 2013 do roku 2018 jako Strojník i Bocman. Po stěžni leze jako opičák a nevadí mu ani ruce od oleje. Srdce všech dětí si získal při organizování dětských pirátských táborů. Srdce všech žen v ostatních turnusech! :-D Posádky ho nazývají drábem, protože jeho nejoblíbenějším pracovním nástrojem je "devítiocasá kočka" Odešel, ale dál se věnuje plavbám po moři na jiné lodi.

Viktor Neuman

     Jachtař a námořník (7 let) a velkou praxí ve výškových pracích. Vyrůstal s lodí od jejího narození a i díky němu je La Grace na světě. Byl prvním bocmanem na La Grace. Na lodi se plavil do roku 2012. I on odešel, protože se zamiloval, ale toužil i po odpočinku.  


Strojníci:

Alexander Gál 

"Sašo"

     Na La Grace přišel s ambicemi kapitána v roce 2019 a tak začal pěkně od píky. Jako strojník měl šikovné ruce na sváření a díky němu máme na lodi pár pěkných věcí z nerezu. La Grace se mu ale domovem nestala. Kočovný život mu dlouho nevydržel a tak se ještě tentýž rok vrátil k synovi a své nové lásce, kterou potkal na La Grace, do Bratislavy.

Jan Lippert "Sharki"

     Pracoval na La Grace jen krátce, na podzim 2018 a přes zimu 2019. Šikovný chlapík a je ho škoda. Pro loď se hodil, ale odešel za lepšími penězi, zřejmě dříve, než si La Grace naplno zamiloval. 

Josef Storzer

    Pepa se stal strojníkem hned na své první velké plavbě přes Atlantický oceán na jaře roku 2012. Po této plavbě už s námi plul jen jako kadet.

Jan Prokop

   Jachtař, námořník, vyučený tesař, kvalifikace a praxe při výškových pracích (3 roky), zaměstnaný jako správce nemovitostí včetně technických zařízení a údržby (10 let). Praxe na moři (6 let). Má vlastní loď. Jeho koníčkem jsou motory a motorky. Zvláštní schopnost - opraví cokoli a jen málo kdo ho předběhne v improvizaci. Na lodi pracoval v letech 2010-16 a tahle loď je i jeho dílem.

Luděk Kocourek 

"Kocúr"

     Jachtař, námořník, potápěč a pilot letadla do batohu. Vyučený automechanik s mnohaletou praxí v oboru velkých motorů. Také má kvalifikaci a praxi při výškových pracích (20 let). Na moři se plaví 20 let s vlastní lodí typ Miton. Na La Grace se plavil do roku 2011. Po té se pár let, ze zdravotních důvodů, odmlčel a dnes k nám jezdí už jen pro radost. Na brigády i na plavby jako pomocný strojník. 

Petr "Fidži" Fikar

(1969)

Z Českomoravské Vysočiny a koňského hřbetu k nám přišel v roce 2021 díky Láďovi Drinovi s nímž jsou nerozlučná dvojka. Na fotce sice vypadá jako svatoušek, ale holku si tu našel poměrně rychle. :-D S Láďovým odchodem v roce 2020 odešel, tak uvidíme, jestli se ještě vrátí....... :-(

Petr Souček "Souča"

(1976)

Na La Grace se dostal tak, že na jaře roku 2020 přivezl na loď do Tuniska vodovodní kohoutky. Vzápětí ale vypukla celosvětová krize zvaná Covid-19 a tak nám tu zůstal, celé 2 měsíce :-) Za tu dobu jsme zjistili, že má šikovné ruce, a tak jsme si ho nechali. Dlouho nám tu ale se špinavýma rukama nevydržel. Už v roce 2022 nám utekl do kuchyně :-(


Kuchaři:

     Kuchařů, co u nás v minulosti zkoušelo vařit, byla už nějaká řádka a tak se soustředím jen na ty, co tu chvíli vydrželi, nebo byli něčím zajímavý. :-)

Monika Dvorská (19xx)

    Jachtařka (13 let), kuchařka a lodní stevard na soukromých jachtách (6 let). Dobře zvládala práci s lidmi a měla výtečné organizační schopnosti. Pomáhala se stavbou a na lodi pracovala v letech 2008 až 2014. Odešla, aby si splnila svůj sen a stala se učitelkou na ZŠ. 

Pavel Žilík (1966) 

    Po kariéře kuchaře na polní kuchyni u adventurních cestovek rozšířil oblast svého působení od vaření na lodi. Jeho první zkušenosti získal na bouřlivých vodách Atlantickém oceánu, ale miluje klidné vody kolem Elby. Posádka si ho vybrala za zásluhy nejen o jejich těla, ale i duše. Je to kliďas, pohodář, ale hlavně skvělý kuchař. Plavil se u nás více než 2 roky a skončil v roce 2017 

Teo Sambeke "Teo"
(1993)

     Už dávno není pravdou, že nejtmavší ruce na La Grace má náš strojník. :-) Od roku 2020 trochou exotiky přispěl do našeho týmu Teo. Tenhle blonďák a rodák z Kyjova má část rodiny v Tanzánii, a tak zpestřil naši kuchyni o mnohá zajímavá exotická jídla. Trochu ho musíme krotit s kořením, ale bát se nemusíte, vaří skvěle!

V roce 2021 si Theo půjčil peníze od klienta a zmizel. Potom 2 krát nepřijel na plánovanou plavbu jako kuchař, takže tady skončil. :-( Je to škoda, ale jeho volba...

Antonín Korb

(1964)

     Už si ani nepamatuji, od kdy se s námi plaví. Prima ale je, že to stále dělal až do roku 2021, Na palubě La Grace byl menší část roku než Ivoš, ale odvařil tu několik měsíců. Je to zvláštní pavouk a chvíli trvá, než si na něj zvyknete (profík hudebník, co nehraje na palubě, nemá rád davy lidí a přitom se s námi tísní na LG, salát dává už před jídlem a do zeleniny vám dokáže vpašovat slaninu tak, že si ji zamilujete i když je zelená). Jako kuchař je prostě skvělý! Odešel kvůli zdraví a my na něj rádi vzpomínáme...

Ivo Pokluda (1958)

   Čtyři roky vařil na námořních lodích Czechoslovak ocean shipping. Dokáže zahrát na jakýkoliv hudební nástroj a na pirátský život si jen nehraje, ale žije ho. Lidi, kterým na lodi vařil, ho právem nazývají "Gastro vrah"! :-D Plaví se s námi už od roku 2011 a jestli ho nezabije RUM (nebo já :-D), tak s námi asi bude věčně. Je to nejdéle sloužící člen naší posádky, a tak se stal jakousi živou ikonou této lodě! Vaří výborně, i když nejvíce mu záleží na ozdobách připravovaných pokrmů. Tak rychle foťte, ať to nevystydne! :-) V roce 2022 odešel do zaslouženého důchodu.