Současná posádka La Grace: 

Koho můžete potkat na palubě naší lodi?

Není možné na jedné plavbě poznat nás všechny, i my máme občas dovolenou, ale "společně jsme jeden tým!"

Kapitáni:

Kapitán lodi

Josef Dvorský (1971)

     Majitel a zakladatel projektu stavby i plaveb na této lodi. Kvalifikace Yachtmaster Ocean - A (bez omezení plavby), instruktor jachtingu a zkušební komisař MDČR. Jachtařem je od roku 1982 a profesionálním kapitánem od roku 1992. Má napluto hodně přes 300.000 NM. Kromě kvalifikace získané u MDČR byl pro plavby na lodích s příčným oplachtěním vyškolen v Anglii na školní lodi Royalist. S La Grace vyrůstal od jejího vzniku a je převážným kapitánem na většině plaveb.

Stále věří, že se v Čechách brzy najde někdo, kdo ho bude na La Grace střídat! 


Quartermaster:

Romana Bezděková 

(stále mladá)

     Na lodi se plaví od roku 2014, ale její zájem o tento druh cestování už po několika plavbách přerostl v drogu i životní styl. Na lodi tráví veškerý svůj volný čas a zvládla vystudovat během plaveb i vysokou školu - Management cestovního ruchu. Romana má také námořní kvalifikaci Yachtmaster Coastal - C (příbřežní plavba). "Setkat" se s ní také můžete při rezervaci plaveb, kdy je Vám k dispozici na telefonu i emailu.

Do pirátského kolektivu zapadla, i když (jako jediná žena v posádce) nutí kuchaře uklízet a chlapy se převlékat a spát v čistém povlečení! :-D Miluje koně a všechny další zvířata, pirátské lodě a čokoládu. Není tajemstvím, že je partnerkou a velkou životní oporou kapitána La Grace, Pepy Dvorského...

Mluví anglicky a německy a na lodi zvládá dělat všechno, co ostatní neumí a nestíhají.


Bocmani:

Milan Štefan "Panák" 

(1962)

      Vyprojektoval, postavil a mnoho let se plaví po jezerech celé Evropy na pravděpodobně největší nafukovací brize na světě - lodi Berounka. Na La Grace je od roku 2013 a díky jeho rukám najdete na La Grace mnoho krásných dobových prvků v lanoví. Krom oprav La Grace ve Španělsku prošla jeho rukama i hlavou rekonstrukce takeláže v roce 2015. Posádky o něm tvrdí, že je jediný spravedlivý na lodi. "Je totiž pořád a na každého naštvaný stejně!"  :-) Jeho "sakra pes" už nesmazatelně vešlo do našich slovníků.

Maxim Makarov "Ragnar" 

(1974)

     Bocman a organizátor ruských posádek. Velmi schopný a pracovitý námořník, veselý a kamarádský chlapík. Kromě plaveb na La Grace se každé léto plaví jako velitel na "vikingském drakaru" v drsných podmínkách daleko na severu.
Velmi pravděpodobně z něho bude brzy kapitán La Grace pro ruské skupiny námořníků.

Boris Kaliský

(1982)

     K posádce La Grace se přidal v březnu 2013 a účastnil se oprav ve Španělsku, kde kromě běhání s flexou organizoval nákup olova, nových záchranných prostředků, pojištění lodě, tlumočení apod. Předtím dlouho studoval film a mezinárodní vztahy a 9 let pracoval v Nadaci Fórum 2000, kde organizoval velké konference. Na lodi se plavil do roku 2013 nejprve jako kadet a později, v roce 2014 jako bocman. Na La Grace se oženil a odešel se svou milou do civilu. :-D V roce 2019 mu ale skončila mateřská a tak se na La Grace plaví znovu jako bocman.

Jiří Holý

(1967)

     Jirka se stal objevem roku 2019. Pracovitý, učenlivý a hlavně kamarádský kluk, co snil o plavbách po moři ještě za časů Victorky, do našeho kolektivu zapadl rychle. Když plave v moři tažen za lodí na laně, vypadá jako Aquaman. :-)

Petr Novák

(1978)

     Petr se na naší lodi našel. Po několika málo kadetských plavbách se díky zájmu o všechno kolem a své vrozené pracovitosti rychle a zaslouženě dostal  v roce 2019 až na místo bocmana. 

Adam Jirka "Elf"

(1978)

     Začal se s námi plavit hned od křtu lodi v Aténách v roce 2011. Ještě předtím nechal kus práce na výrobě takeláže pro La Grace ve Valašském Meziříčí. Jako šermíř (a člen skupiny Abbaca) má blízko k plavbám na historické lodi. Jako bocman pluje jen v rámci svých časových možností od roku 2019.

Jiří Pertl "Jori"

     Ze zapáleného kadeta se v roce 2019 stal bocman. Pluje s námi ale jen občas. Je velká škoda, že nemá více času s námi plout. Ve volném čase šije krásné věci z kůže a umí výborně nakládat sušené maso .


Strojníci:

Lukáš Hron (1984)

     Na La Grace se plaví od roku 2014 a loď mu přirostla natolik k srdci, že se na její palubu vrátil později jako strojník. Velkou Lukášovou zásluhou jsou elektrické rozvody na La Grace. Díky němu na lodi vše svítí, bliká a houká tak, jak má!

Ondřej Slavík (1979)

     Na La Grace pracuje od roku 2019 a loď má rád, protože miluje historii i kostýmy. Než jsme ho zavřeli do strojovny, plavil se s námi několikrát jako kadet. To, že tu skončí ale v té době zřejmě ještě netušil! :-D

Petr Souček "Souča"

(1976)

     Na La Grace se dostal tak, že na jaře roku 2020 přivezl na loď do Tuniska vodovodní kohoutky. Vzápětí ale vypukla celosvětová krize zvaná Covid-19 a tak nám tu zůstal, celé 2 měsíce :-) Za tu dobu jsme zjistili, že má šikovné ruce, a tak jsme si ho nechali.

Petr "Fidži" Fikar

     info se připravuje....


Kuchaři:

Ivo Pokluda (1958)

     Čtyři roky vařil na námořních lodích Czechoslovak ocean shipping. Dokáže zahrát na jakýkoliv hudební nástroj a na pirátský život si jen nehraje, ale žije ho. Lidi, kterým na lodi vařil, ho právem nazývají "Gastro vrah"! :-D Plaví se s námi už od roku 2011 a jestli ho nezabije RUM (nebo já :-D), tak s námi asi bude věčně. Je to nejstálejší člen naší posádky, a tak se stal jakousi ikonou lodě! Vaří výborně, i když nejvíce mu záleží na ozdobách připravovaných pokrmů. Tak rychle foťte, ať to nevystydne! :-)

Antonín Korb

(1964)

     Už si ani nepamatuji, od kdy se s námi plaví. Prima ale je, že to stále dělá, i když jen menší část roku než Ivoš. Je to zvláštní pavouk a chvíli trvá, než si na něj zvyknete (profík hudebník, co nehraje na palubě, nemá rád davy lidí a přitom se s námi tísní na LG, salát dává už před jídlem a do zeleniny vám dokáže vpašovat slaninu tak, že si ji zamilujete i když je zelená). Jako kuchař je prostě skvělý! 

Teo Sambeke "Teo"

(1993)

     Už dávno není pravdou, že nejtmavší ruce na La Grace má náš strojník. :-) Od roku 2020 trochou exotiky přispěl do našeho týmu Teo. Tenhle blonďák a rodák z Kyjova má část rodiny v Tanzánii, a tak zpestřil naši kuchyni o mnohá zajímavá exotická jídla. Trochu ho musíme krotit s kořením, ale bát se nemusíte, vaří skvěle!

Čestmír "Ježek" Pohanka
(1966)

     Česťa je jasným důkazem toho, že se dá do La Grace zamilovat na celý život. Pojí je nejenom stejné datum narození, ale mnoho společně naplutých mil. I když je jeho civilní povolání na míle vzdálené od vaření, profíkem v kuchyni se stal, aby mohli být s lodí co nejvíce. 

Alena Janšová
(19xx)

     Po dlouhé době, kdy v naší kuchyni kralovali jen samí chlapi, se tu v roce 2020 konečně zase ukázala ženská ruka. Výsledkem je méně improvizace i chlupů z fousů v jídle. :-D Ovšem její jídla mohou být stále o chlup lepší než od ostatních, a to proto, že její nedílnou součástí je pes "Fin" (Husky/Malamut). Samozřejmě jen žertuji, Ála vaří výborně! :-D


Kdykoli je na palubě Romča, určitě se potkáte i s Hawkeyem (Hoky)

Hawkeye (2019)

     Celým jménem: Hawkeye Hanach from Moravia (jméno je inspirováno kapitánem Hawkeye Piercem ze seriálu M.A.S.H.) je pejsek plemene Biewer Yorkshire teriér. Je to hodné a čistotné zvíře se srstí, která nevadí ani alegikům. Miluje drbání v jakémkoliv množství.


Externí námořníci:

Věra Tannerová (19xx)

     S Věrkou se nejčastěji "setkáte" po emailu nebo po telefonu při rezervaci plaveb na La Grace. Ráda Vám se vším poradí a vše vysvětlí. Věrka je neocenitelnou součástí týmu La Grace. 

Petr Tanner (1973)

     Kormidelník a spolumajitel lodi. Skvělý kluk, pirát i parťák do nepohody. Lodi velmi pomohl penězi v Egyptě i prací ve Španělsku a za zmínku stojí, že jeho dcera Eliška je kmotrou La Grace. Velkou oporou jeho života i La Grace je jeho žena Věrka, bez níž by La Grace v současné době nebyla tím čím je.  

Marek Turba

     Marek má za sebou několik plaveb jako námořník, ale jeho hlavní zásluhou je trvalá kontrola meteorologické situace kolem lodi. Jeho prognózy měly velký vliv na výborné výsledky La Grace v závodech Tall Ship Race. Jednou by z něho mohl být dobrý kapitán La Grace. 

Petr Scheirich

     Jako první lodní navigátor převedl La Grace přes Atlantický oceán jen pomocí hvězd. Je konstruktérem dobových lodních přístrojů, jako je oktant, ruční hloubkoměr či log. Na La Grace je od počátku velkým nadšencem a má za sebou mnoho plaveb i brigád, které lodi hodně pomohly. Od častějších plaveb ho zdržuje hlavně práce na hvězdárně v Ondřejově. :-D

Jindřich Vodrážka

     Kromě mnoha plaveb v pozici kadeta velel jako bocman v angličtině kompletní posádce Italů sloužících na La Grace jako členové posádky z HMS Amphion. V současné době se věnuje více rodině než La Grace, ale i tak všichni věříme, že se na loď zase brzy vrátí. 

Tomáš Novotný

     Externí 1. důstojník na lodi La Grace. Plavil se s námi při závodech Tall Ships Race v roce 2013 i 2015. Studoval námořní školu v Barceloně a pomáhá nám vyřizovat námořní záležitosti v zahraničí. Prima kluk a parťák. 

Filip Dvorský

(2005)

     Kapitán od narození, napluto má už mnohem více než 20.000 NM. La Grace byla jeho domovem a nebýt povinné školní docházky, bylo by tomu tak jistě napořád. I přesto tráví na naší lodi všechny prázdniny i extra volno v době školního roku. Jeho pyšný otec věří, že v jeho vztahu k lodi je její budoucnost. 

Jirka Štancl "Medvěd"

(1962)  

     Jirka se dostal na La Grace v roce 2020, kdy jsme nutně hledali pomoc od potápěče a k La Grace za ten rok tak přirostl, že se rozhodl u nás učit na kapitána. Má kvalifikaci B od MDČR. Dříve se plavil na 30m lodi Bella a také několika běžných charterových lodích. Jako instruktor potápění (EDS) se na La Grace stará o čistotu trupu pod vodou a o zájemce o potápěčské kurzy.


Občas hledáme další lidi do stálé posádky

     Základní posádka se skládá z 5 profesí: kapitána, bocmana (takeláž), strojníka (motory, elektřina, voda), dobrého kuchaře a delegátky. Nově jsme rozšířili naše řady o tzv. "Watchleadery" - velitele družstev ale i organizátory jednotlivých akcí (šermíři, dělostřelci, táborové vedoucí apod.). Hlavním předpokladem pro práci na La Grace je vztah k historickým lodím a chuť do práce v daném oboru. La Grace je jedinečnou a technicky velmi složitou lodí, a proto jsou přednostně vybíráni uchazeči z lidí, kteří se podíleli na opravách lodi, nebo se na ní již vícekrát plavili. To jim výrazně pomůže dobře znát loď po technické stránce i zapadnout do kolektivu. Pokud máte zájem, přihlaste se prosím na:

 emailu: shipLaGrace@gmail.com nebo telefonu: +420 604 269 192