Současná posádka La Grace: 

Koho můžete potkat na palubě naší lodi?

Není možné na jedné plavbě poznat nás všechny, i my máme občas dovolenou, ale "společně jsme jeden tým!"

Kapitán lodi:

Josef Dvorský (1971)

     Majitel a zakladatel projektu stavby i plaveb na této lodi. Kvalifikace Yachtmaster Ocean - A (bez omezení plavby), instruktor jachtingu a zkušební komisař MDČR. Jachtařem je od roku 1982 a profesionálním kapitánem od roku 1992. 

Má napluto hodně přes 300.000 NM. Kromě kvalifikace získané u MDČR byl pro plavby na lodích s příčným oplachtěním vyškolen v Anglii na školní lodi Royalist. S La Grace vyrůstal od jejího vzniku a je převážným kapitánem na většině plaveb.

Stále věří, že se v Čechách brzy najde někdo, kdo ho bude na La Grace střídat! 


Quartermaster:

Romana Bezděková 

(stále mladá)


     Na lodi se plaví od roku 2014, ale její zájem o tento druh cestování už po několika plavbách přerostl v drogu i životní styl. Na lodi tráví veškerý svůj volný čas a zvládla vystudovat během plaveb i vysokou školu - Management cestovního ruchu. Romana má také námořní kvalifikaci Yachtmaster Coastal - C (příbřežní plavba). "Setkat" se s ní také můžete při rezervaci plaveb, kdy je Vám k dispozici na telefonu i emailu.

Do pirátského kolektivu zapadla, i když (často jako jediná žena ve stálé posádce) nutí kuchaře uklízet a chlapy se převlékat a spát v čistém povlečení! :-D Miluje koně a všechny další zvířata, pirátské lodě a čokoládu. Není tajemstvím, že je partnerkou a velkou životní oporou kapitána La Grace, Pepy Dvorského...

Mluví anglicky a německy a na lodi zvládá dělat všechno, co ostatní neumí a nestíhají.


Bocmani:

Milan Štefan "Panák" 

(1962)

      Vyprojektoval, postavil a mnoho let se plaví po jezerech celé Evropy na pravděpodobně největší nafukovací brize na světě - lodi Berounka. Na La Grace je od roku 2013 a díky jeho rukám najdete na La Grace mnoho krásných dobových prvků v lanoví. Krom oprav La Grace ve Španělsku prošla jeho rukama i hlavou rekonstrukce takeláže v roce 2015. Posádky o něm tvrdí, že je jediný spravedlivý na lodi. "Je totiž pořád a na každého naštvaný stejně!"  :-) Jeho "sakra pes" už nesmazatelně vešlo do našich slovníků.

Maxim Makarov "Ragnar" 

(1974)

     Bocman a organizátor ruských posádek. Velmi schopný a pracovitý námořník, veselý a kamarádský chlapík. Kromě plaveb na La Grace se každé léto plaví jako velitel na "vikingském drakaru" v drsných podmínkách daleko na severu.
Velmi pravděpodobně z něho bude brzy kapitán La Grace pro ruské skupiny námořníků. Jeho plavby po moři v roce 2020/21 přerušil Covid a v roce 2022 válka na Ukrajině :-( ale my všichni i sama La Grace doufáme, že se brzy vrátí!!!

Filip Dvorský

(2005)

      Kapitán od narození, napluto má už mnohem více než 50.000 NM. La Grace byla jeho domovem a nebýt povinné školní docházky, bylo by tomu tak jistě napořád. I přesto tráví na naší lodi všechny prázdniny i extra volno v době školního roku. Jeho pyšný otec věří, že v jeho vztahu k lodi je její budoucnost a proto je ve výcviku na kapitána už mnoho let. Je komické sledovat oči mariňáků, když s kolosem La Grace přistává 15ti letý kapitán. :-D

Od roku 2021 pluje v rámci svého volna na gymnáziu je to nejmladší bocman, který kdy na La Grace sloužil. 

Jiří Holý

(1967)

   Jirka se stal objevem roku 2019. Pracovitý, učenlivý a hlavně kamarádský kluk, co snil o plavbách po moři ještě za časů Victorky, do našeho kolektivu zapadl rychle. Když plave v moři tažen za lodí na laně, vypadá jako Aquaman. :-)

Petr Novák

(1978)

     Petr se na naší lodi našel. Po několika málo kadetských plavbách se díky zájmu o všechno kolem a své vrozené pracovitosti rychle a zaslouženě dostal  v roce 2019 až na místo bocmana a pluje s námi do dnes.

Milan Dus "Orky"
(1983)

     Milan se plaví na La Grace od roku 2018. V civilu se živí programováním, ale má šikovné ruce a srdce, které tluče pro tuhle loď.  Jeho koníčkem je lezení a to se tu hodí :-)

Adam Jirka "Elf"

(1978)

     Začal se s námi plavit hned od křtu lodi v Aténách v roce 2011. Ještě předtím nechal kus práce na výrobě takeláže pro La Grace ve Valašském Meziříčí. Jako šermíř (a člen skupiny Abbaca) má blízko k plavbám na historické lodi. Jako bocman pluje jen v rámci svých časových možností od roku 2019.

Jiří Pertl "Jori"

(19xx)

     Ze zapáleného kadeta se v roce 2019 stal bocman. Je velká škoda, že nemá více času s námi plout. Ve volném čase šije krásné věci z kůže a umí výborně nakládat sušené maso .

Boris Kaliský

(1982)

     K posádce La Grace se přidal v březnu 2013 a účastnil se oprav ve Španělsku, kde kromě běhání s flexou organizoval nákup olova, nových záchranných prostředků, pojištění lodě, tlumočení apod. Předtím dlouho studoval film a mezinárodní vztahy a 9 let pracoval v Nadaci Fórum 2000, kde organizoval velké konference. Na lodi se plavil do roku 2013 nejprve jako kadet a později, v roce 2014 jako bocman. Na La Grace se oženil a odešel se svou milou do civilu. :-D V roce 2019 mu ale skončila mateřská a tak se na La Grace plaví znovu jako bocman.

Ondra Lerch
(20XX)

      V Brně hasí požáry a u nás leze po ráhnech. Bocmanem je od roku 2022, ale má za sebou už par let plaveb i tvrdé práce v loděnici při opravách....


Bocman mate (pomocník Bocmana):

Agatha Renotiére
(20XX)

       Na La Grace přišla v roce 2016 na festival Escale a Sete ve Francii na pomoc s tlumočením a už nám tu zůstala v rámci všeho svého volného času. Srdcem pirátka a duší součást lodi na sobě dlouho makala tak dlouho, až jsme si plavby bez ní přestali umět představit. Postupem času to dotáhla až na "Deck leader", ale do paměti všech nezletilých kadetů se zapsala hlavně jako vedoucí našich dětských námořních táborů. Dnes je z ní už "Bosun mate" a brzy i dobrý "Bosun" Na ženu slušná, ale rozhodně zasloužená kariéra v tak chlapském oboru, jako je námořník/pirát... :-)

Radek Novotný
(20XX)

Maxim Novák
(20XX)

     Když bych se vás zeptal na národnost tohohle Nováka, jsem si jistý, že neuhodnete. Ta ale není důležitá. Nejdůležitější je, že si on hned na první plavbě zamiloval La Grace a ona jeho. Tvrdě pracoval, využil zkušenosti z partnerské lodi Shtandart a jistě tu bude brzy bocmanem...


Strojníci:

Lukáš Hron (1984)

     Na La Grace se plaví od roku 2014 a loď mu přirostla natolik k srdci, že se na její palubu vrátil později jako strojník. Velkou Lukášovou zásluhou jsou elektrické rozvody na La Grace. Díky němu na lodi vše svítí, bliká a houká tak, jak má!

Marek Rygel 
(1996)
a Radim Rygel
(1991)

       Tihle dva šikovní bráchové "ve volném čase" prodávají traktory ve Slezsku, ale vztah k moři i zkušenosti získali na lodi Bella už jako malí kluci. Tu vlastnil jejich táta a pluli po moři u Elby. Když se vrtají v naší strojovně, La Grace slintá blahem uz od roku 2021 :-)

Ondřej Slavík (1979)

     Na La Grace pracuje od roku 2019 a loď má rád, protože miluje historii i kostýmy. Než jsme ho zavřeli do strojovny, plavil se s námi několikrát jako kadet. To, že tu skončí ale v té době zřejmě ještě netušil! :-D

Matěj Klep
(1982)

     V zimě 2023 už jsem úplně přestal věřit, že ještě potkám mladého kluka, který ještě umí dělat rukama a baví ho to. Stalo se...

Tomaš Bartulec
(1984
)

     Na La Grace se plaví od roku 2021, ale na strojničinu si troufl až v roce 2021. Zaplať pánbuh za jeho ruce, pirátů co rozumí elektrice a elektronice nikdy nebylo dost. 

Igor Havránek
(19xx)


     Nevím, jestli není leteckého mechanika pro La Grace škoda, ale jisté je, že lidi od letadýlek a lidi od lodí mají něco společného. A tak je z něj od roku 2023 strojník.


     V roce 2023 nám prošli strojnickým kurzem a brzy se objeví na palubě La Grace i následující:

     Patrik Havel, Martin Pešat, Martin Hladík, Radek Lhotský, Alexandet "Lexa" Potsch, Jirka Vainer, Josef Šafránek a Jan Šín.


Kuchaři:

Ivo Pokluda (1958)

     Čtyři roky vařil na námořních lodích Czechoslovak ocean shipping. Dokáže zahrát na jakýkoliv hudební nástroj a na pirátský život si jen nehraje, ale žije ho. Lidi, kterým na lodi vařil, ho právem nazývají "Gastro vrah"! :-D Plaví se s námi už od roku 2011 a jestli ho nezabije RUM (nebo já :-D), tak s námi asi bude věčně. Je to nejstálejší člen naší posádky, a tak se stal jakousi ikonou lodě! Vaří výborně, i když nejvíce mu záleží na ozdobách připravovaných pokrmů. Tak rychle foťte, ať to nevystydne! :-) V roce 2022 odešel do zaslouženého důchodu...

Antonín Korb

(1964)

     Už si ani nepamatuji, od kdy se s námi plaví. Prima ale je, že to stále dělá, i když jen menší část roku než Ivoš. Je to zvláštní pavouk a chvíli trvá, než si na něj zvyknete (profík hudebník, co nehraje na palubě, nemá rád davy lidí a přitom se s námi tísní na LG, salát dává už před jídlem a do zeleniny vám dokáže vpašovat slaninu tak, že si ji zamilujete i když je zelená). Jako kuchař je prostě skvělý! 

Čestmír "Ježek" Pohanka 

(1966)

     Česťa je jasným důkazem toho, že se dá do La Grace zamilovat na celý život. Pojí je nejenom stejné datum narození, ale mnoho společně naplutých mil. I když je jeho civilní povolání na míle vzdálené od vaření, profíkem v kuchyni se stal, aby mohli být s lodí co nejvíce. Na plavbách vyniká i jako jako "Deck leader", či "Bosun mate". Díky němu a jeho kameře průběžně vznikají instruktážní videa pro naše nováčky.

Alena Janšová

(19xx)

     Po dlouhé době, kdy v naší kuchyni kralovali jen samí chlapi, se tu v roce 2020 konečně zase ukázala ženská ruka. Výsledkem je méně improvizace i chlupů z fousů v jídle. :-D Ovšem její jídla mohou být stále o chlup lepší než od ostatních, a to proto, že její nedílnou součástí je pes "Fin" (Husky/Malamut). Samozřejmě jen žertuji, Ála vaří výborně! :-D

Láďa Drin "Black"

(1984)

      Na naši loď přišel jako kadet v roce 2015 na plavbu Atlantikem kolem Portugalska a La Grace ho uchvátila natolik, že ji začal pomáhat kde se jen dalo (Díky). Na dalších mnoha plavba už bylo jasné, že je náš :-) Se zkušenostma od vodních skautů, dětských táborů i s jeho specifickým humorem rychle zapadl a na lodi vaří od 2022.  

Jan Kydlíček
"Kydla"

(1992)

     Honza k nám přišel jako kadet v roce 2021, ale hned záhy se začal ucházet o místo kuchaře, protože ho vařit hrozně baví. Ve volném čase cestuje po světě a nechává se (i zdarma) zaměstnat v nějaké místní kuchyni jen proto, aby koukal pod ruce místním kuchařům. Jeho kuchyně se těžko hodnotí, protože je hodně zvláštní, třeba proto, že používá různá netradiční koření. Od Honzy velmi chutná mladým lidem, kteří nepřijeli na loď jíst českou klasiku :-)

Ivet "Thea" Gorčáková 

(19XX)

      Svobodná duše, vzdušného znamení. Plavila se dvakrát na charterové lodi, pak na soukromé lodi z Izoly až na Korfu společně s kocourem Gumpem.  Ivča miluje moře, slunce, vzduch, delfíni, ptáci, motýli, jsou její přátelé. Vždycky chtěla být pirátkou a tak přišla na přelomu roku 2022/23 na La Grace. Je to přátelská, veselá a tvořívá duše, maluje, miluje, tančí, zpívá, vaří, dýchá, a žije s láskou,

 ...její motto: Ať každý den stojí za to ❤    Společnou cestu životem doma i na moři s ní občas sdíli Gump. Šestiletý kocour (Mainská Mývalí) rozený námořník a pohodář.

Palubní poddůstojníci "Deckleader":

David Vávra, Radka Zounková, Gabri Kunst, Vašek Pospíšil, Čestmír Pohanka, Jan Peterka, Adam Silber, Martin Burlant, Dalibor Pavelka....


Kdykoli je na palubě Romča, určitě se potkáte i s Hawkeyem (Hoky)

Hawkeye (2019)

     Celým jménem: Hawkeye Hanach from Moravia (jméno je inspirováno kapitánem Hawkeye Piercem ze seriálu M.A.S.H.) je pejsek plemene Biewer Yorkshire teriér. Je to hodné a čistotné zvíře se srstí, která nevadí ani alergikům. Miluje drbání v jakémkoliv množství i rozmazlování pamlsky.


Externí námořníci:

Věra Tannerová (19xx)

     S Věrkou se nejčastěji než na lodi "setkáte" po emailu nebo po telefonu při rezervaci plaveb na La Grace. Ráda Vám se vším poradí a vše vysvětlí. Věrka je neocenitelnou součástí týmu La Grace. Na palubě La Grace s.r.o. má na starost daně. 

Petr Tanner (1973)

     Kormidelník a spolumajitel lodi. Skvělý kluk, pirát i parťák do nepohody. Lodi velmi pomohl finančně v Egyptě i prací ve Španělsku a za zmínku stojí, že jeho dcera Eliška je kmotrou La Grace. Velkou oporou jeho života i La Grace je jeho žena Věrka, bez níž by La Grace v současné době nebyla ekonomicky tím čím je.  

Marek Turba

     Marek má za sebou několik plaveb jako námořník, ale jeho hlavní zásluhou je trvalá kontrola meteorologické situace kolem lodi. Jeho prognózy měly velký vliv na výborné výsledky La Grace v závodech Tall Ship Race.           Jednou by z něho mohl být dobrý kapitán La Grace. 

Petr Scheirich

     Jako první lodní navigátor převedl La Grace přes Atlantický oceán jen pomocí hvězd. Je konstruktérem dobových lodních přístrojů, jako je oktant, ruční hloubkoměr či log. Na La Grace je od počátku velkým nadšencem a má za sebou mnoho plaveb i brigád, které lodi hodně pomohly. Od častějších plaveb ho zdržuje hlavně práce na hvězdárně v Ondřejově. :-D

Jindřich Vodrážka

     Kromě mnoha plaveb v pozici kadeta velel jako bocman v angličtině kompletní posádce Italů sloužících na La Grace jako členové posádky z HMS Amphion. V současné době se věnuje více rodině než La Grace, ale i tak všichni věříme, že se na loď zase brzy vrátí. 

Tomáš Novotný

     Externí 1. důstojník na lodi La Grace. Plavil se s námi při závodech Tall Ships Race v roce 2013 i 2015. Vstudoval námořní školu v Barceloně a pomáhá nám vyřizovat námořní záležitosti v zahraničí ve Španělštině. Prima kluk a parťák. 

Jirka Štancl "Medvěd"

(1962)  

     Jirka se dostal na La Grace v roce 2020, kdy jsme nutně hledali pomoc od potápěče a k La Grace za ten rok tak přirostl, že se rozhodl u nás učit na kapitána. Má kapitánskou kvalifikaci B od MDČR. Dříve se plavil na 30m lodi Bella a také několika běžných charterových lodích. Jako instruktor potápění (EDS) se na La Grace stará o čistotu trupu pod vodou a o zájemce o potápěčské kurzy.


Často hledáme další lidi do stálé posádky

     Základní posádka se skládá z 5 profesí: kapitána, bocmana (takeláž), strojníka (motory, elektřina, voda) i dobré kuchaře. Nově jsme rozšířili naše řady o tzv. "Watchleadery" - velitele družstev a "Deckleadery - palubní poddůstojníky, ale i organizátory jednotlivých akcí (šermíře, dělostřelce, táborové vedoucí apod.). Hlavním předpokladem pro práci na La Grace je vztah k historickým lodím a chuť do práce v daném oboru. La Grace je jedinečnou a technicky velmi složitou lodí, a proto jsou přednostně vybíráni uchazeči z lidí, kteří se podíleli na opravách lodi, nebo se na ní již vícekrát plavili. To jim výrazně pomůže dobře znát loď po organizační a technické stránce, ale i zapadnout do kolektivu. Pokud máte zájem, přihlaste se prosím na:

 emailu: shipLaGrace@gmail.com nebo telefonu či Whats appu: +420 604 269 192