FAQ
Co znamená příspěvek na jídlo a do lodní pokladny?
Potraviny nakupujeme společně na celou plavbu a jejich cena je potom rozpočítána stejným dílem mezi všechny účastníky plavby. Každý účastník tedy zaplatí pouze cenu potravin v obchodě. Vzhledem k velikosti lodní kuchyně není možné, aby si každý vařil sám z vlastních potravin. Současně se cena potravin může mírně lišit podle země, ve které je budeme nakupovat. Proto se také může příspěvek na jídlo mírně lišit podle místa vyplutí. Ve většině zemí náklady počítáme jako 7 euro na člověka a den. V této ceně je zahrnuto i piťí voda se šťávou, čaj i kafe). Z částky do lodní pokladny se také hradí potřebné toaletní a čistící prostředky.
V nákladech nejsou započítány alkoholické ani balené nealkoholické nápoje.
O potřebné částce na den si rozhoduje skupina sama a není problém ji libovolně zvýšit na různé oslavy, nebo třeba dražší a bohatší menu dle dohody.
Příspěvek do lodní pokladny zahrnuje přímé náklady na naftu, vodu, plyn na vaření, benzín do přívěsného motoru a kotvení v marínách a přístavech. Opět je na konci plavby rozpočítán mezi všechny účastníky. Ani zde nechceme používat nějaký paušál, neboť takto se sami účastníci mohou např. rozhodnout, zda raději zakotví zadarmo v romantické zátoce, nebo přistanou u městského mola (placeného) a vrhnout se do víru nočního života. Zde je velmi těžké říct i orientační cenu, neboť to výrazně ovlivní i počet lidí na palubě. Celkové náklady na naftu a kotvení jsou totiž stejné, bez ohledu na počet lidí mezi které se rozpočítají. Na typické týdenní plavbě jsou kolem 50-70 euro.
Celkem tedy: Pokud nebudete mít zvláštní požadavky, stanovili jsme nejvyšší možný strop pro náklady hrazená na lodi na 3.500,-Kč nebo 135 euro za týden.
Proč není lodní a jídelní pokladna platí až na místě a není součástí ceny za loď?
Nejsme cestovka a tak si za peníze z obou těchto pokladen nakupují potřebné věci kadeti sami. Peníze jsou používány na veškeré vaše platby během vaší cesty a v ČR by nám peníze byli na nic. Účetně je to mnohem snazší, protože se za ty peníze kupují se výrobky zdaněné v té dané zemi.
Kdy a kde se mám nalodit?
Nalodění probíhá v den začátku plavby obvykle mezi 15-17 hodinou. Po předchozí domluvě je možné se nalodit i později, protože loď obvykle zůstává stát na místě do druhého dne. Přesné místo nikdy dopředu nevíme. Místa na kotvení bývají plná a ne vždy jde každé využít s ohledem na počasí. Proto je vždy nutné vždy ráno před naloděním dopředu napsat nebo zatelefonovat kapitánovi na číslo +420 604 269192 a domluvit s ním podrobnosti nalodění. Polohu lodi lze také snadno sledovat na:
https://www.vesselfinder.com/?mmsi=270467000
nebo: