Stavba klubového člunu

Další brigáda ve Valmezu proběhne o víkendu 6. - 7. dubna 2013 s tím, že by bylo žádoucí, aby tady někdo zůstal i přes týden. Uplatní se tady šikovné ruce, kterým není cizí práce se dřevem, ale uvítáme vás i v případě, že nejste zručný kutil. Po práci se ve Valašském Meziříčí rozhodně nudit nebudete. Případným zájemcům prozradím pár tipů, co se tu vyplatí navštívit. Maximální počet účastníků brigády jsou 3 lidé.  Bližší informace vám podá Iva Muflonek Endrychová: ivana.endrychova@seznam.cz, 736 684 685.

Zpráva z dalších brigád
 Ty se uskutečnily 1. - 3. 2., 15. - 17. 2. , 22. - 24. 2., 1. - 3. 3. , 15.-17.3.2013

 

Z

 práva z druhé brigády

 

19. - 20. ledna 2013 se ve Valaškém Meziříčí uskutečnila druhá brigáda na stavbě klubového člunu pro La Grace. Hlavně se podařilo připravit kýl a slepit pásy obšívky.

 

Zpráva z první brigády

O víkendu 8.-9.9.2012 jsme ve Valašském Meziříčí v dílně Viléma Pavlici začali stavět klubový člun. Nejprve jsme museli uklidit pořezaný jasan, ze kterého bude kýl a žebra.

Dalibor pak z jedné fošny nahrubo vyřízl budoucí kýl.

 

 

 

 

 

Z dalšího kusu pak Vilém vyřízl přední vaz.

 

 

 

 

 

Připravili jsme falešná žebra, která budou sloužit jako kopyto.

 

 

 

 

 

Také jsme vyráběli kladky pro loď.

 

 

 

 

 

Otáčeli jsme polotovary rezervních stěžňů a upravovali příďovou figurínu, aby se dala připevnit na přední vaz La Grace.

 

 

 

 

 

 

V neděli jsme se na člunu dokonce i svezli

 

U

vítáme další dobrovolníky. Do Valašského Meziříčí můžete jezdit nejen o víkendech, ale klidně i v týdnu. Nevydávejte se tam však naslepo bez ohlášení. Do dílny můžete jezdit pouze po předchozí domluvě.

Koordinaci zájemců má na starosti Iva Muflonek Endrychová, takže té se hlaste nejméně týden dopředu, že byste chtěli přijet na brigádu. Ta vám také potvrdí, zda můžete přijet a dodá další informace. Telefon na ni je 725 806 609 nebo 736 684 685 nebo mailem na press@lagrace.cz.