LaGrace

je replika historické lodi z druhé poloviny 18. století, se kterou brázdíme vody moří a oceánů. Naším cílem je vzkříšení české námořní historie. Členům klubu La Grace chceme umožnit plavbu na historické lodi spojenou s výukou námořního řemesla a jeho hrdých tradic.

Abychom zajistili potřebný rozpočet pro La Grace, v omezené míře nabízíme plavby i pro širokou veřejnost. Na její palubě může úplně každý zažít neopakovatelnou atmosféru objevitelských plaveb, pirátských soubojů, nebo se jen opalovat, koupat a potápět v romantických zátokách. Poplujte s námi - stačí si jen vybrat některou z našich plaveb v cenách od 5.000,-Kč/osobu za týden. Rozpis plaveb naleznete ZDE

La Grace má však také sportovní úspěchy. Stala se absolutním vítězem prestižní Lycamobile Mediterranean Tall Ships regaty a to jak ve třídě A, tak v celkovém pořadí 31 lodí. V kategorii A ještě nikdy česká loď nezávodila. V roce 2015 pak skončila jako druhá v závodě The Tall Ships Races 2015 z irského Belfastu do dánského Aalborgu. Více se dozvíte v sekci Plavby.

Podle dostupných pramenů se La Grace jmenovala loď prvního skutečného českého námořníka Augustina Heřmana. Ten nejprve ve službách holandské Západoindické společnosti přeplul několikrát Atlantik. Po osamostatnění začal s La Grace přepadat španělské obchodní lodi. Později se stal největším vývozcem tabáku v Americe.

Loď jsme začali stavět na konci roku 2008 v profesionální loděnici v Egyptě. Slavnostně byla spuštěna na vodu 5. prosince 2010. Hlavním důvodem pro výběr místa stavby je skutečnost, že zde všechny lodě stále staví tradičním způsobem. Pokud byste přivřeli oči nad tričky s reklamními nápisy, které nosí místní dělníci, máte dojem, že jste v 18. století.